Sport Nikolu provází celý život. Když se jí narodily děti, rozhodla se spojit příjemné s užitečným a začala se věnovat pohybovému rozvoji u těch nejmenších.

  • Nikčo řekni, je pravda, že jsi sporťačka už od malička?

Ano, už od dětství jsem se věnovala atletice, kterou jsem později rozvíjela i během studia na sportovním gymnáziu. Také jsem vystudovala jsem tělesnou výchovu a český jazyk na Univerzitě v Hradci Králové. 

  • Jak jsi se dostala ke cvičení s dětmi?

Poprvé jsem si práci s dětmi osvojila už na sportovním gymnáziu. K práci s nejmenšími mě přivedlo narození mých dvou dcer. Právě díky nim jsem objevila, jak fascinující je sledovat dětský vývoj, první pokroky i radost z nově získaných dovedností.

  • Co tě na této práci nejvíc baví? Co máš ráda?

Baví mě vytvářet prostředí, ve kterém se děti mohou přirozeně rozvíjet pohybově, poznávat svět kolem sebe a získávat nové zkušenosti prostřednictvím her a zábavy.

Na práci s dětmi mám nejraději jejich upřímnost, nadšení a nekonečnou zvídavost. Každé setkání je pro mě inspirací, protože se od dětí učím stejně tak, jako se ony učí ode mě.

  • Co si ze tvých lekcí mají děti (potažmo rodiče) odnést?

Mým cílem je, aby si děti z kroužků odnášely nejen nové dovednosti, ale především radost z pohybu, objevování a společně stráveného času s rodiči a jinými dětmi.

Nikola Siváková